Right menu

Szukaj

Reklama


Dwoma kijami

Tomek Smak

A może ty melepata jesteś i ryb łowić nie umiesz (bez obrazy, żart taki). Kto by gazety kupował jakby w nich pisano co nie bierze (wiadomo, tylko ryby). A może łowienie na jedna wędkę jest malo efektywne i efektowne zarazem, choć zgodne z regulaminem. Może tak zmienić regulamin i na dwie wędki spinningować pozwolić. Jak by praca przynęt była nieregularna jakby człowiek miast ręką, zębami korbkę popychał. Juz te brania widzę. Nie martw się, ja też już często w swe umiejetności zaczynam wątpić jak kilka razy "o kiju" wrócę. Ale wedkowanie to nie tylko ryby przecież (komary,pokrzywy, samo piekno). Póki co sie obiema wędkami pod Twoim przemyśleniami podopisuję. Aby do lata, sorry jesieni (a może dopiero zimy). Pozdrawiam. Tomek Smak.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Tomasz Płonka

Jak można przeczytać w wydawnictwach w czerwcu ryby żerują w takim amoku, że biedny wędkarz nie wie na jaki gatunek się nastawić. Bije boleń, czerwiec najlepszym miesiącem łowienia dużych sandaczy, jazie biorą na smużaki, szczupak po tarle nabrał sił, okonie gonią drobiazg....
Świetnie, gdyby nie to że ostatnią normalną ( półmetrową ) rybę złowiłem w maju. Z tymi mniejszymi ( przyłów) też bez rewelacji. Ilośc brań dziennie (poza okoniem) na palcach jednej ręki można policzyć. Najczęściej był to tylko środkowy palec uniesiony w górę. Czy w dzień czy w nocy - bez znaczenia.
Nie przejmujcie się że wam nie bierze. Nigdzie nie ma rewelacji. Nawet grunciarzom leszczyk nie skubie. Kolega na tyczkę nawet płotek też nie połowił. Po prostu była kiszka. Zapytacie o receptę? Podaję. Bywać nad wodą, może w końcu się poszczęści. Nie ma co przekombinowywać z miejscówkami czy przynętami. Jak nie żre to nie i szlus. Życzę połamania kija w lipcu.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Pozycjonowanie stron WWW

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).