to nie bezsens

Dyskryminacja spinningu?... Bzdura. Jako kontrolujacy na wodach morskich mam aż nadmiar roboty z pseudowedkarzami próbującymi łowić ryby własnie na dwa przypony uzbrojone w haczyki z twisterami.. Przyzwolenie społeczne, chęć mordu jaka się rodzi w pospolitym wędkarzu kiedy widi że na 2 twistery jest w stanie złowić kilka razy wiecej ryby niż na jeden...Rzeź okonia, do tego to prowadzi...wręcz masakra..Po kilkadziesiąt kg dziennie Wyobrażam sobie co by się stało gdyby dopuscić taki proceder w legalu Prędzej znieść taką możliwosć w muszkarstwie niż dopuścić w spinningu...Trzeba jednak wziąśc pod uwagę iż muszkarzy jest o wiele mniej niż spinningistów i raczej preferują łowy ypu no kill oraz maja upatrzone okreslone gatunki ryb, natomiast rzesza spinningistów jest olbrzymia i ilość gatunków na które się nastawia jest także bardzo duża. Połow ryb metodą spinningową przy użyciu 2 przynęt na jednym zestawie to zagłada głownie okoni w naszych wodach. Miło byłoby jeszcze móc złowić kilka kilowych garbusów w ciągu roku, co jeszcze jest możliwe, a upowszechnienie połowów np na dwa twistery w spinningu w krótkim czasie zniwelowałoby tą szansę do zera. Pozdrawiam i pozostawiam pod rozwagę. Burzyć wode każdy może jednak czasem trzeba się też zastanowić nad pomyslami w szerszym aspekcie nie tylko bezpośrednim.
Tom
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2069

Liczba listów: 8432

Tomasz Płonka

Zastanawiam się jakie przynęty mogą być używane na łowiskach dopuszczających wyłącznie metodę muchową. Teoretycznie, może to być wobler z kotwiczkami albo ripper na główce jigowej, bo RAPR mówi tak:
a/ przy łowieniu w wodach krainy ryb łososiowatych wolno posługiwać się tylko jedną wędką,
b/ wędka stosowana w metodzie muchowej musi być wyposażona w sznur muchowy i kołowrotek o szpuli ruchomej. Żyłkę wolno stosować wyłącznie do wiązania przyponów, których długość nie może przekroczyć dwukrotnej długości używanego wędziska,
c/ nie wolno stosować więcej niż dwóch sztucznych much na jednej wędce,
d/ nie wolno stosować dodatkowego zewnętrznego obciążenia linki lub przyponu. Dopuszczalne jest stosowanie linki obciążonej w jej konstrukcji,

Oczywiście nie wiem nic o skuteczności takich przynęt, ale uważam, że w miejscach gdzie dyskryminując spinningistów dopuszcza się wyłącznie metodę muchową, jesli szczególne przepisy danego łowiska nie precyzują przynęt inaczej, mogę sobie do spinningu dać kołowrotek o szpuli stałej ze sznurem np. najcieńszym z dostępnych i przezroczystym, przypon z żyłki o dwukrotnej długości wędki i normalnie łowić na spinningowe przynęty. Które mam, umiem poprowadzić i wiem jak zastosować. I dyskryminacja spinningu polegać będzie wtedy na konieczności uzycia sznura i kołowrotka muchowego. I jak przyjdzie strażnik to go mogę wysłać na drzewo bo łowię zgodnie z regulaminem.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: System open source ERP - innowacyjna technologia: OpenERP to jedna aplikacja dla całego Twojego biznesu.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).