Na przedwiośniu

Tomasz Płonka

Jesli chodzi o spinning, to ja zawsze zaczynałem od od kleni. Nie wiem czy w Noteci są jeszcze jakieś klenie Ale jak będą, to teraz jeszcze na wolniakach, jakiś głębszych spokojnych miejscach z rónym uciągiem. Na Odrze to były też głębsze opaski. Głębsze, to nie znaczy że łowienie tylko super deep runnerami, ale też zwykłymi 3-5cm woblerami schodzącymi do metra. Byle przepływał w pobliżu jakiejś zawadzy, zwaru nad dużym kamieniem. Zwykle lepsze były godziny przedpołudniowe. Nieraz uzywałem dopału, czyli do woblera o pływalności 0 (taki ani tonący ani pływający) dokładałem boczny trok i oliwkę na krętliku od 5 do nawet 15 g (jak głeboko) - ŻEBY WOBLER WOLNO PRZESUWAŁ SIĘ W POBLIZY DNA, ŻEBY NURT ZBYT SZYBKO GO NIE ŚCIĄGAŁ. I wtedy było najwięcej brań.
Przed tarłem biorą dobrze jazie. Łowiłem dopóki nie dostawały wysypki przedtarłowej, wtedy już dawałem im spokój. Jazie chodziły na płytszej wodzie niż klenie, w poblizu opasek, dzikich brzegów z obsuniętą darnią, w poblizu zalanych traw. Świetnie się sprawdzał wobler Salmo Tiny (tonący bo łatwiej nim rzucać, ale i pływający spoko). Ważne jest leniwe wolne prowadzenie, częste przytrzymania w nurciku.
Do tego lekki kij, zyłeczka 16-ka na jazie, 18-ka na klenie i jest pieknie wiosną....

Siaty Won!
T.P.

Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2070

Liczba listów: 8434

Witam szanownych forumowiczów wędkarzy
Jak wszystkim zamieszkałym w naszym kraju wiadomo że zima przeciągnęła się bardzo długo co na pewno zaowocuje na żerowanie ryb w najbliższym czasie. Jestem wędkarzem z niedługim stażem i trochę mnie te warunki zdezorientowały. Nie mogąc się doczekać nadciagającego sezonu wykupiłem zezwolenie na wody nizinne i spinning. Ktoś móglby polecić mi jakieś rady, wskazówki itp. na jakie ryby i jakim sposobem polować? najblizsza moja rzeczka to Noteć mała rzeka z lekkim nurtem. I zachodzę w głowę czy używać standardowych metod mada/czerwony/pszenica itp i grunt ew. spławik czy jakieś inne sposoby? A może paprochy zdały by egzamin w tym wypadku tylko malo mi wiadomo o tej metodzie więc jakieś wskazówki także były by mile widziane
z góry pozdrawiam
Paweł Kamiński

Początek

On chat
RSS 2.0
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book

Reklamy Krokus: Pozycjonowanie stron staramy się wykonać rzetelnie. Przykładowo tę stronę: Metki odzieżowe firmy zajmującej się nadrukiem np. kodów kreskowych na metkach, pozycjonujemy od dłuższego już czasu z sukcesem, na słowa i frazy kluczowe: metki odzieżowe, wszywki odzieżowe, etykiety samoprzylepne.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).