Right menu

Szukaj

Reklama


Koryto

Dosłownie i w przenośni.

Zwrócił moją uwagę fragment Twojej wstępnej informacji:

"Jest szansa, że poprawi się stan techniczny naszych rzek,..."

Jakby rzeka była "urządzeniem technicznym" do spuszczania wody z wyżej położonych terenów "do morza". Jak kanał. Tylko wypowiadaja sie o nim ci, którzy go nie skonstruowali. Uzurpatorzy. A tylko próbują nieudolnie opisać. A z prostactwa wynika im, że powinien być stały spadek dna, stała wysokośc słupa wody nad dnem.
Na takie wielkie umysły jest stary sposób - uderzenie w wał nad oczami "impulsatorem kinetycznym z uchwytem drewnianym i napędem ręcznym". Byle mocno.

A tak poważnie - Józek Jeleński wspominał o konferencji, która odbyła się niedawno, a na której został przyjęty dokument "Zasady dobrej praktyki w utrzymaniu rzek i potoków górskich", zatwierdzony przez Ministra Środowiska z zaleceniem stosowania.

http://www.k...id=184&Itemid=2

Może sie przyda, wraz ze stanowiskiem dyr. Litewki. Może argumenty kolegi do nich trafią.

Jest tam też ciekawy referat dyr. Litewki w dziale "Sympozja".

Pozdrawiam serdecznie

Jurek Kowalski
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Mokra robota ratunkowa Bezrobotni znajdą pracę, a rzeki nie będą wylewać

Ponad 200 bezrobotnych z naszego województwa znajdzie na kilka miesięcy
pracę. Będą oczyszczać koryta rzek i kosić traw na brzegach.

Jest to program ogólnopolski, realizowany po raz pierwszy na naszym terenie. Są na to pieniądze, około 1,3 mln złotych. My się to tej sumy dokładamy i określamy zadania do wykonania. Prace są dość specyficzne, dlatego bezrobotnym wyznaczamy tylko najprostsze zadania; wyjaśnia Leszek Boguta, pełniący obowiązki dyrektora Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie. Pracami objęto wszystkie małe rzeki Lubelszczyzny. W poszczególnych powiatach liczba bezrobotnych zatrudnionych przy ich oczyszczaniu jest różna. Najwięcej, bo aż 40 osób, znajdzie zajęcie przy zapobieganiu powodziom w gminie Annopol.
To ogromna szansa dla Annopola. W tej gminie jest szczególnie dużo ludzi bez pracy. Mogliby oni przeprowadzać prace melioracyjne na brzegach i wałach rzek. To świetny projekt. Z jednej strony zatrudnienie znajdą bezrobotni z gminy, z drugiej Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie pracowników. Przy tym mieszkańcy przyległych osad zyskają na bezpieczeństwie, nie będą im grozić lokalne podtopienia; podkreśla Wiesław Marzec, wicestarosta kraśnicki. Władze powiatu bardzo aktywnie działają na rzecz uruchomienia tego programu. W gminie Annopol co roku podtapianych jest przez wody rzeki Sanny kilkadziesiąt gospodarstw rolnych w Kosinie i Borowie. To testowanie nowego pomysłu. Jest szansa, że poprawi się stan techniczny naszych rzek, a przy okazji znajdzie pracę kilkuset bezrobotnych; dodaje Boguta.

Ten artykuł pochodzi ze strony internetowej Dziennika Wschodniego
www.dziennikwschodni.pl
Adres URL:
http://www.d...ID=200550706009

Pozostawiam bez komentarza
Andrzej

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: PPHU PROTEKT INT. BH jest firmą produkcyjno-handlową prowadzącą swoją działalność szczególnie na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych, ale także i innych jednostek ochrony przeciwpożarowej. Ubrania strażackie Podstawą funkcją firmy jest zapewnienie klientom możliwości nabycia szerokiego asortymentu ubrań i ubiorów wchodzących w skład osobistego wyposażenia strażaka.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).