Right menu

Szukaj

Reklama


Czerwińsk - przerwa na piasek

Łowisko zaczęło zasypywać w ubiegłym roku. Przykosa oddalona była od "pierwszej główki" o ok 150 m. W tym roku niemal na tę główkę dopełzła. Utworzyła się też ławica piasku wzdłuż szczytu wszystkich główek. Sandacz i klenie zostały odcięte od "głównej Rzeki". Bywają na opisywanym odcinku sporadycznie i w śladowej ilości. Zresztą i bolenia jest znacznie mniej, choć można go jeszcze złowić. Bywają szczupaki.

Że łowisko przez ten pełzający piasek znacznie się zdegradowało, widać po tym, że nie ma ścieżki przez pokrzywy, pojawia się dopiero przy drugiej główce, ale jest to ścieżka lokalnych przystawkowiczów i grunciarzy, których piach wypędził z cypla powyżej pierwszej główki.

Do wielkiej wody, która kiedyś wypłucze tę przykosę, odradzam to łowisko, Chyba, że ktoś lubi dzikie miejsca, samotność i rzekę pięknie gadającą na główkach. Jak w ostatnią niedzielę powiedzieli mi aborygeni, z rzadka i w tych warunkach pada tam ładna ryba. Z całą pewnością wchodzi przez przykosy największy wędrowiec wśród drapieżników - sum, widziałem bowiem na przełomie dnia i nocy przepiękny spław półtorametrowca.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Turystyka

Turystyka, wyprawy, wakacje, wypoczynek, fotografia i wszelkie inne tematy wiążące się w jakikolwiek sposób z wodą.

Liczba wątków: 139

Liczba listów: 298

Witam szanownych kolegów mam pytanko czy może któryś z was zna Wisłe w okolicach Czerwińska??
Czego można sie tam spodziewać (sum,szczupak,karp,leszcz) i po której stronie są lepsze miejscówki??Bardzo proszę o poradę. Serdeczne dzięki za wszelkie wskazówki.Pozdrawiam Maciek

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: ODOO - Open source ERP i CRM

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).