Right menu

Szukaj

Reklama


Ochotki

Można pozyskiwać ochotki metodą chałupniczą, oczywiście. Tylko trochę się nie opłaci.

Ochotki "przynętowe" najczęściej spotkasz w mulistych, zarośniętych zbiornikach z wolną od zanieczyszczeń chemicznych wodą. Nawet nie musi tam być ryb. Wystarczy dosłownie kałuża, byleby nie wysychała przez kilka lat i miała odpowiednią warstwę miękkiego mułu.

Do wydobycia ochotki potrzebne będzie ci sito i czerpak. Sito kupisz na targu lub w sklepie GS - musi być duże, a oczka drobne (są takie sita do przesiewania mąki). Dla wygody sito możesz dodatkowo umieścić w dmuchanym kółku do pływania. Czerpak do mułu zrobisz z puszki przymocowanej na sztywno do jakiegoś kija, prostopadle do jego osi.
Uzbrojony w te przedmioty zakładasz szorty, trampki i pakujesz się w wodę. Czerpakiem nabierasz muł na sitko i cedzisz, cedzisz, cedzisz... Coś pośredniego pomiędzy pracą hodowcy ryżu a poszukiwacza złota.
W zależności od obfitości ochotki w danym zbiorniku na zdobycie 100 sztuk potrzebował będziesz od 2 godzin do pół dnia. Trochę się nie kalkuluje.

Ale jeśli masz dość samozaparcia...

P.S. Zimą jest łatwiej. Obywasz się bez sita i brodzenia w wodzie. Czerpakiem wybierasz muł na powierzchnię lodu i polewasz wodą. Ochotki same wypływają.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Spławik

Wędkarstwo spławikowe i gruntowe

Liczba wątków: 89

Liczba listów: 244

Potrzebuję informacji na temat chotkowatych; czy znacie jakieś, bądź słyszeliście o metodach pozyskiwania tej przynęty z jej środowiska naturalnego, czy jest to w ogóle realne? Proszę o kilka informacji dotyczących tych larw z zakresu biologi i trybu życia.
Tomek

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Nazwiska Żbikowski i Żbikowska przewijają się często na naszych stronach i są ściśle związane z naszymi firmami. Najlepiej odwiedzić tę stronę: Żbikowscy aby zrozumieć dlaczego.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).