Karta

Dariusz Żbikowski

Warunkiem niezbędnym uprawiania wędkarstwa jest posiadanie karty wędkarskiej. Jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - trzba posiadać ponadto jego zezwolenie (wykupić opłatę).

Do chowu, hodowli i połowu ryb uprawniny jest:
...
...właściciel albo posiadacz gruntów pod wodami stojącymi...
...

Czyli... miasto.
Jeśli wodami zarządza miasto to ... dowiedz się w urzędzie miejskim jakie są warunki korzystania z tych wód.

Konsekwencje takie jak wszędzie, reguluje je ustawa:

"....podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2..."

Pozdrawiam,
Darek

---
Admin jest zawsze górą

Schowaj teksty   

Powiązane z

Off Topic

Tu poruszamy tematy z dziedzin nie objętych profilem portalu.

Liczba wątków: 45

Liczba listów: 191

czy lowienie w srodku miasta (Trojmiasto,mamy kilka stawow) jest całkowicie legalne? Stawy sa "miasta",nie wlasnosc prywatna.Czy do tego takze potrzeba karty wedkarskiej? a jezeli tak,to jakie moga byc konsekwencje i kto je realizuje?dziekuje za odpowiedz.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Systemy zarządzania zawartością informacyjną serwisów WWW. CMS eZ Publish już od kliku lat skutecznie wdrażamy różne wersje tego systemu.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).