Right menu

Szukaj

Dwie przynęty

Panie Tomaszu, metoda łowienia okoni na "dwa baty" to standartowe rozwiązanie stosowane od lat na mazurskich kłusowiskach. Pan Tomek Płonka - jak rozumiem- chciał znaleźć sposób na łowienie legalne na dwie przynęty. Bywają sytuacje, kiedy okonie są i nie biorą, ale jak zobaczą dwa kopytka, to się zaczyna rzeź. Źle się stało, że opisy takich sposobów publikujemy. Pokazujemy metody kłusownikom w innych rejonach, którzy nigdy by sami do nich nie doszli kierując się jedynie chęcią zdobycia mięsa. Ktoś kto analizuje zachowanie ryb, poświęca temu dostatecznie wiele uwagi sam dojdzie do tego jak łowić na spining na dwie przynęty, robić to legalnie i mieć satysfakcję ze świetnych brań tyle, że... bez dubletów. Dodatkowo taki ktoś zabierze 5-10 okoni ale nie 150 które złowi tym sposobem. Myślę, że Pan Tomek Płonka już wie o czym mówię, jeśli nie, to podam informacje, mój email to paradise@supermedia.pl. Czasem stosuję tę metodę lecz znacznie bardziej cenię sobie pięć trzydziestaków złowionych na przynęte na główce niż 50 szt na troku. Metoda działa generalnie na specyficznych akwenach. Nie trzeba kombinować z muchówką ani kształcić rzeźników naszych ryb.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2069

Liczba listów: 8430

Tomasz Płonka

Zastanawiam się jakie przynęty mogą być używane na łowiskach dopuszczających wyłącznie metodę muchową. Teoretycznie, może to być wobler z kotwiczkami albo ripper na główce jigowej, bo RAPR mówi tak:
a/ przy łowieniu w wodach krainy ryb łososiowatych wolno posługiwać się tylko jedną wędką,
b/ wędka stosowana w metodzie muchowej musi być wyposażona w sznur muchowy i kołowrotek o szpuli ruchomej. Żyłkę wolno stosować wyłącznie do wiązania przyponów, których długość nie może przekroczyć dwukrotnej długości używanego wędziska,
c/ nie wolno stosować więcej niż dwóch sztucznych much na jednej wędce,
d/ nie wolno stosować dodatkowego zewnętrznego obciążenia linki lub przyponu. Dopuszczalne jest stosowanie linki obciążonej w jej konstrukcji,

Oczywiście nie wiem nic o skuteczności takich przynęt, ale uważam, że w miejscach gdzie dyskryminując spinningistów dopuszcza się wyłącznie metodę muchową, jesli szczególne przepisy danego łowiska nie precyzują przynęt inaczej, mogę sobie do spinningu dać kołowrotek o szpuli stałej ze sznurem np. najcieńszym z dostępnych i przezroczystym, przypon z żyłki o dwukrotnej długości wędki i normalnie łowić na spinningowe przynęty. Które mam, umiem poprowadzić i wiem jak zastosować. I dyskryminacja spinningu polegać będzie wtedy na konieczności uzycia sznura i kołowrotka muchowego. I jak przyjdzie strażnik to go mogę wysłać na drzewo bo łowię zgodnie z regulaminem.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).